• Posted on
  • Posted in Advice

Mam przyjemność poinformować Państwa, że podpisałam z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę w zakresie tzw. opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej (poz). Umowa obejmuje wszystkie cztery, wskazane przez NFZ dziedziny medycyny tj. kardiologię, diabetologię, endokrynologię i choroby płuc. Opieką koordynowaną zostaną objęci pacjenci powyżej 18 r.ż., którzy leczą się na najczęściej diagnozowane, przewlekłe jednostki chorobowe (dokładnie wskazane w zarządzeniu NFZ) np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy astma.
Już od początku listopada w Przychodni w Cegłowie trwają konsultacje z naszymi lekarzami poz i specjalistami w poszczególnych zakresach świadczeń. Rozpoznanie, diagnostyka i leczenie opiera się na poradzie wstępnej i kompleksowej u lekarzy poz – internisty Ewy Misiak, internisty Kamili Ceregry i medycyny rodzinnej Weroniki Leszko – Krawczyk. Lekarze, na wizycie kompleksowej opracują dla pacjenta Indywidualny Plan Opieki Medycznej (IPOM), w którym zostanie określony m.inn. plan leczenia i zalecenia np. konsultacji specjalistycznych czy dietetycznych.
Kolejny możliwy etap to porada specjalistyczna u lekarza specjalisty z danej dziedziny. I tak porad specjalistycznych w Przychodni w Cegłowie udzielają z zakresu:

– kardiologii – dr nauk med., kardiolog Mariusz Kłopotowski,
– diabetologii – diabetolog Monika Marat,
– endokrynologii – endokrynolog Agnieszka Karczmarczyk – Żuk,
– chorób płuc – pulmonolog Waldemar Jabłoński.
Zespół lekarzy wspiera dietetyk mgr Aleksandra Kasprowicz – Grasiak oraz koordynatorzy – pielęgniarka Anna Rawska i położna Urszula Trojanowska.
Wprowadzenie opieki koordynowanej w POZ wiąże się również z poszerzeniem listy badań diagnostycznych, które mogą zostać zalecone pacjentowi np.
– ECHO serca – wykonuje w Przychodni kardiolog dr Mariusz Kłopotowski
– Holter
– USG Doppler – wykonuje w Przychodni radiolog dr Adrian Boruc
– pakiet badań tarczycowych: antyTPO, antyTSHR, antyTG
i inne.

Aby poszerzyć zakres badań diagnostycznych dostępnych na miejscu w Przychodni, doposażyliśmy Przychodnię w aparat Holter RR – właśnie w związku z opieką koordynowaną, oraz drugi aparat z myślą o diagnostyce głównie dzieci to analizator CRP (wynik ilościowy).
Więcej na temat opieki koordynowanej:
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/opieka-koordynowana-wchodzi-do-poz-co-to-oznacza-dla-pacjentow,8269.html
Szanowni Państwo, na zakończenie przypominam, że cały czas realizujemy program 40+ (badania diagnostyczne dla osób pow. 40 r.ż) a także każdy, kto chce może założyć sobie w Przychodni Internetowe Konto Pacjenta (IKP) i potwierdzić profil zaufany. Serdecznie zapraszam.

Agnieszka Gałązka
Kierownik SP ZOZ w Cegłowie

Previous Article
Next Article
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP
Skip to content