Informacja dot. szczepień p/HPV

  • Posted on
  • Posted in Advice

1. Spotkaniem informacyjnym w miniony piątek rozpoczęliśmy realizację przyjętego przez Radę Gminy Cegłów Programu Polityki Zdrowotnej „Profilaktyka raka szyjki macicy i innych chorób wywołanych przez zakażenie wirusem HPV dla Gminy Cegłów na lata 2022-2024”. Serdecznie dziękuję Ordynatorowi Oddziału Położniczo – Ginekologicznego Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim dr Markowi Florczakowi za przedstawienie zebranym mamom nie tylko tematyki bezpośrednio związanej z zakażeniami HPV ale również informacji dot. bieżącego funkcjonowania Poradni Gin-Położniczej w Mińsku Mazowieckim.
2. Szczepienia przeciwko HPV dziewcząt ur. 2008-2009 zamieszkałych na terenie gminy Cegłów przeprowadzi SP ZOZ w Cegłowie.
3 Szczepienia zostaną wykonane szczepionką Gardasil 9, w schemacie dwudawkowym tj. pierwsza dawka na początku czerwca br., druga dawka za pół roku, czyli na początku grudnia br.
4. Rodzice/opiekunowie dziewcząt, którzy chcą zaszczepić swoje córki, prosimy o wypełnienie „Formularz zgody na szczepienie przeciwko wirusowi HPV”, druk do pobrania w Rejestracji Przychodni w Cegłowie. Na wypełnione formularze czekamy do 31 maja 2022r. wówczas, zgodnie z ilością zgłoszeń zamówimy odpowiednią ilość szczepionki.
5. Rodzice dziewcząt/chłopców, których nie obejmuje program – jeśli chcą zaszczepić swoje dzieci mogą to zrobić w trybie komercyjnym. Koszt szczepionki 338,04/dawkę (koszt zakupu szczepionki przez Przychodnię w hurtowni), również składają wypełniony ” Formularz zgody na szczepienie przeciwko wirusowi HPV” – druk do pobrania w Rejestracji Przychodni w Cegłowie oraz jednocześnie wnoszą opłatę za szczepionkę.
6. Dla osób nie będących pacjentami naszej Przychodni (np. spoza terenu gminy Cegłów) – koszt szczepionki tj. 338,04/dawkę +100zł. za kwalifikację lekarską przed szczepieniem i wykonanie szczepienia.

Previous Article
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP
Skip to content